header
Sędziowie z KS Rzeszów najlepsi na Podkarpaciu
Dodany 17 sierpnia 2019 22:39 przez Maciej Śliwa

W ubiegłą sobotę tj. 10.08.2019 r. na obiektach Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Pustyni (k. Dębicy) odbył się turniej sędziów w piłkę nożną. Zawody zostały zorganizowane, aby uczcić pamięć Śp. Tomasza Podlaska oraz Śp. Henryka Białka. Dla zwycięskiej drużyny przewidziany był puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy oraz Przewodniczącego Kolegium Sędziów.

Zespoły podzielono na dwie grupy. W grupie A znajdowały się reprezentacje kolegium sędziów z terenu Podkarpackiego ZPN (Dębica, Rzeszów, Stalowa Wola, Krosno, Jarosław), zaś w grupie B zaprzyjaźnione reprezentacje (Gorlice, Nowy Targ, Brzesko, Nowy Sącz, KS Świętokrzyskiego ZPN). Mecze rozgrywano w systemie „każdy z każdym”, więc wszystkie ekipy rozegrały cztery mecze. Czas spotkania wynosił 15 minut. Po fazie grupowej rozegrano finał (dwie połowy po 10 minut) pomiędzy zwycięzcą grupy A oraz zwycięzcą grupy B.

Nasza reprezentacja z Rzeszowa zajęła pierwsze miejsce w grupie, dzięki czemu weszła do finału. Bilans meczów grupowych wyniósł dwa zwycięstwa oraz dwa remisy. Na otwarcie turnieju KS Rzeszów zwyciężyło 4:0 KS Jarosław. W kolejnym meczu nasi sędziowie podzielili się punktami z sędziami ze Stalowej Woli. W trzeciej kolejce rzeszowianie pewnie ograli KS Krosno strzelając trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Ostatni mecz z KS Dębica zakończył się bezbramkowym remisem. W wielkim finale nasi przedstawiciele zmierzyli się z Kolegium Sędziów Nowy Sącz. Niestety naszym reprezentantom nie udało się wygrać - to rywale okazali się minimalnie lepsi wygrywając 3:1. Mimo porażki w finale nasi sędziowie okazali się najlepszymi na Podkarpaciu, za co zgarnęli puchar a jednym z dwóch najlepszych bramkarzy turnieju został nasz reprezentant - kol. Igor. Gratulacje!

Dziękujemy wszystkim drużynom za sportową walkę oraz gratululjemy zwycięzcom! Chcielibyśmy również podziękować organizatorom za zaproszenie i wspaniałą organizację. Cały turniej odbywał się w bardzo przyjaznej i sportowej atmosferze. Liczymy na kolejne zaproszenia, do zobaczenia!